Dziś jest czwartek, 13.12.2018, imieniny Łucji, Otylii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » UCZNIOWIE Z UKRAINY W NASZYM PRZEDSZKOLU

UCZNIOWIE Z UKRAINY W NASZYM PRZEDSZKOLU

UCZNIOWIE Z UKRAINY W NASZYM PRZEDSZKOLU

We wtorek 6 października odwiedzili nas już po raz kolejny uczniowie z Ukrainy ze swoimi opiekunami. Tym razem zawitali w gr. IV (oddział na ul. Słonecznej) oraz w gr. V (oddział przy ul. Parkowej). Na początek przywitaliśmy swoich gości krótkim programem artystycznym w postaci piosenek i tańców z repertuaru przedszkolnego. Następnie przedszkolaki zaprosiły swoich starszych kolegów do wspólnych i wesołych zabaw muzyczno – ruchowych, m.in. do utworów: „Chocolate”, Ręce do góry”, „Sałatka owocowa”, „Chuchuua”, „Nie chcę cię znać”, „Dwóm tańczyć się zachciało”, „Głowa, ramiona, kolana…”. Tego dnia mieliśmy też okazję obejrzeć układ tańca nowoczesnego, posłuchać pieśni oraz bajki „Rzepka” w języku ukraińskim. Wiele radości sprawiła przedszkolakom naprawdę spontanicznie przygotowana inscenizacja do przeczytanej bajki w wykonaniu właśnie naszych gości. Miłe chwile ze sobą spędziliśmy również podczas zabaw dowolnych zabawkami zgromadzonymi w naszych salach. Na zakończenie tak przesympatycznego dnia wymieniliśmy się drobnymi upominkami. Spotkanie to udowodniło, że żadne ograniczenia językowe nie przeszkodzą w nawiązaniu nowych kontaktów i realizowaniu wspólnych przedsięwzięć, a na pewno też zostanie na długo w naszej pamięci.
                                                                                                                                      

Edyta Wasik
                                                                                                                                   Alicja Dembińska

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności