Dziś jest środa, 16.01.2019, imieniny Marcelego, Włodzimierza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » W BIBLIOTECE - grupa V

W BIBLIOTECE - grupa V

 W BIBLIOTECE - grupa V

Realizując tematykę kompleksową nt. "W świecie książek" dzieci 5 - letnie miały okazję pochwalić się swoimi ulubionymi książkami przynosząc je do przedszkola. Wspólnie mogliśmy je oglądać i czytaliśmy wybrane fragmenty. Urządziliśmy również w sali przedszkolną bibliotekę, w której dzieci mogły się wymieniać książkami oraz swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami. Nie mogło również zabraknąć wycieczki do miejsca, gdzie nie sposób zliczyć wszystkich książek i gdzie wszyscy lubiący czytać mogą się zapomnieć, czyli do Biblioteki Publicznej w Malanowie. Na miejscu dzieci zapoznały się z jej wyposażeniem oraz wysłuchały cennych rad dotyczących obchodzenia się z książkami. Następnie z zaciekawieniem wsłuchały się w opowieść "O rybaku i złotej rybce" metodą kamishibai  czyli teatru ilustracji. Zobaczyły również ciekawe książki trójwymiarowe wydające różne dźwięki a także inne znane im bajki i wiersze dla dzieci. Wszystkie przedszkolaki z zaangażowaniem oglądały, wsłuchiwały się i opowiadały o książkach i bajkach dla dzieci oraz jednogłośnie potwierdziły, że chcą często odwiedzać bibliotekę.

Ewelina Czekała

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności